Історія

Ржищівського гуманітарного коледжу/Files/images/Рисунок3.png

На одному із мальовничих пагорбів Ржищева зручно розмістився корпус Ржищівського гуманітарного коледжу. Передісторія закладу розпочалася в 1870 році, коли при Спаса-Преображенському монастирі було відкрито жіноче училище, в якому навчалось до 20 учениць.

/Files/photogallery/Рисунок8.jpgНа початку ХХ століття заклад зазнав чимало змін, зокрема жіноче училище було реорганізовано в двокласну жіночу учительську школу і при ній було відкрито учительський курс. Випускниці школи трудились для освіти народу в багатьох губерніях Південно-Західного краю Російської імперії.

В буремні роки громадянської війни монастирська двокласна жіноча школа припинила свою діяльність, проте, в 1921 році на її базі було відкрито Професійно-педагогічну школу, з 1922 року – Ржищівські 3-річні педагогічні курси, першим директором яких був Шор В.К..

/Files/photogallery/Рисунок4.jpgПерший випуск педагогічних курсів відбувся в 1924 році і становив 28 осіб.

Та в 1925 році постановою Ради Народних Комісарів педагогічні курси були реорганізовані в педагогічний технікум. Щорічні випуски закладу становили близько 100 осіб. Проте, така кількість випускників не задовольняла потреби в освітянських кадрах, тому при технікумі в 30-х роках працювали тимчасові курси, відділ заочного навчання, що готував вчителів початкових класів, також діяли курси перепідготовки вчителів.

В 1937 році заклад зазнав ще однієї реорганізації, а саме: постановою Ради Народних комісарів УРСР педагогічний технікум було перейменовано в педагогічну школу зі стаціонарним і заочним відділами.

До Великої Вітчизняної війни Ржищівська педагогічна школа підготувала 2753 вчителі, а через систему курсів пройшли підготовку 722 вчителі.

В умовах війни заклад не працював, і відновив свою діяльність лише в 1944 році. За постановою Ради народних Комісарів УРСР за № 1554 педагогічна школа була перейменована в педагогічне училище, було введено 4 річний курс навчання на базі семи класів.

/Files/photogallery/Рисунок7.jpg

У післявоєнні роки Ржищівське педагогічне училище стало важливою школою підготовки педагогічних кадрів – вчителів початкових класів, піонервожатих, вихователів дошкільних установ.

З 1970 року розпочав роботу виробничий відділ, де проходила підготовка вчителів трудового навчання і креслення. Перший випуск виробничого відділу відбувся в 1974 році.

В 1997 році за постановою Кабінету Міністрів України за № 526 та наказом Міністерства освіти України за № 184 на базі Ржищівського педагогічного училища і Ржищівського професійно-технічного училища № 14 було відкрито індустріально-педагогічний технікум.

Рішенням Київської обласної ради від 19.02.2004 року за № 163-12-ХХІV було створено Ржищівський гуманітарний коледж.

Серед пріоритетних завдань розвитку закладу – забезпечення відповідного рівня якості професійної освіти європейським вимогам та світовим стандартам, задоволення потреб регіонального ринку праці.

Сьогодні Ржищівський гуманітарний коледж посідає гідне місце серед вищих навчальних І-ІІ рівня акредитації. /Files/photogallery/54654.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 2059

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.